Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Witaj! Dziś jest wtorek, 25 lutego 2020
 
MENU GŁÓWNEStatystyki Naszą witrynę przegląda teraz: 1 osoba W sumie odwiedziło nas:
3474092 osób

BEZPŁATNE SZKOLENIE Z ZAKRESU PROJEKTOWANIA Z WYKORZYSTANIEM OZE

Firma EFEKTYWNIEJ S.C.

zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu z zakresu projektowania z wykorzystaniem OZE

oraz przeliczania audytów energetycznych.


Kurs skierowany jest do osób zatrudnionych w mikro, małych i średnich przedsiębiorstwach oraz kadry zarządzającej prowadzącej działalność na terenie woj. dolnośląskiego.

Do przedsiębiorców i ich pracowników zalicza się również:
a) osoby zatrudnione na umowę o pracę;
b) właściciel pełniący funkcje kierownicze,;
c) wspólnicy w tym partnerzy prowadzący regularną działalność w przedsiębiorstwie

 

Kurs obejmuje zajęcia w formie doradztwa i szkolenia.

DORADZTWO

W ramach doradztwa wykonamy dla Państwa do wyboru:
· analizę OZE projektu architektonicznego,
· certyfikaty energetyczne jednej inwestycji,
· doradztwo energetyczne wybranej inwestycji,
· audyt energetyczny budynku
· badania termowizyjne budynku (w sezonie zimowym).


Szkolenia odbywać się będzie w formie wykładów oraz ćwiczeń przygotowujących do wykonywania samodzielnie audytów energetycznych. Szkolenie z programu ArCADia Termo, budynków energooszczędnych i pasywnych oraz OZE.

Szkolenia prowadzone będą w trybie weekendowym we Wrocławiu w trzech częściach (8h dziennie sobota, niedziela) Razem: 48 h.

I część: 23 - 24 sierpnia 2014
II część: 30 - 31 sierpnia 2014
III część: 6 - 7 września 2014
możliwość zapisu na kolejne edycje

Cel szkolenia:

Celem szkolenia jest możliwość zdobycia nowego zawodu - audytor energetyczny. Kurs zapewni nabycie wiedzy teoretycznej i praktycznej w rozszerzonym zakresie niezbędnej do wykonywania audytów energetycznych na potrzeby termomodernizacji. Uczestnik nauczy się również obsługi programów do sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej oraz audytów (Arcadia Termo), zapozna się z tematem budynków energooszczędnych i pasywnych, przeliczania opłacalności stosowania odnawialnych źródeł energii oraz finansowania zielonych rozwiązań w budownictwie.

Bezpośrednio po odbyciu kursu uczestnik może wykonywać audyty energetyczne.


Program szkolenia:

Audyty energetyczne na potrzeby termomodernizacji (16h) - w tej części szkolenia uczestnik nauczy się wykonywać audyty energetyczne niezbędne na potrzeby termomodernizacji.

Obsługa programu ArCADia Termo (16h) - Uczestnik szkolenia będzie wiedział jak obsługiwać program komputerowy, który bardzo ułatwia pracę przy przygotowaniu certyfikatów energetycznych oraz audytów energetycznych i remontowych. Na szkoleniu uczestnik dowie się jak wykorzystać program Arcadia Termo do przeliczania dofinansowania z NFOŚiGW oraz programów RPO. Dowie się gdzie i w jakiej wysokości może uzyskać finansowanie tego typu inwestycji.

Energooszczędne i pasywne budynki (8h) - Na szkoleniu uczestnik otrzyma wiedzę dotyczącą nowych rozwiązań w budownictwie energooszczędnym i pasywnym. Dowie się jak projektować budynki zgodnie z nowymi, bardziej zaostrzonymi normami (Warunkami Technicznymi 2014).

Odnawialne źródła energii (8 h) - Uczestnik uzyska praktyczną wiedzę nt. OZE tj. kolektorów słonecznych, paneli fotowoltaicznych, pomp ciepła, wykorzystania energii z biomasy, wody oraz wiatru. Będzie wiedział jak obliczyć efektywność energetyczną i ekonomiczną danych rozwiązań oraz przeliczyć redukcję CO2 do atmosfery.

Na szkoleniu zapewniamy:

- możliwość zwrotu kosztów dojazdu dla uczestników projektu
- wyżywienie (obiad i poczęstunek)
- materiały szkoleniowe, książkę dla każdego uczestnika o tematyce OZE i audytów energetycznych
- zajęcia w sali komputerowej.

Zajęcia prowadzić będzie wykwalifikowana kadra trenerów posiadających uprawnienia do wystawiania Świadectw Charakterystyki Energetycznej oraz wpisanych na listę ZAE ( Zrzeszenia Audytorów Energetycznych).


Kontakt w sprawie szkolenia:

Efektywniej s.c. Malwina Barańczuk

tel: 790 806 019

malwina.baranczuk@efektywniej.pl

WYŚLIJ ZNAJOMEMU
DRUKUJ
STRONA GŁÓWNA