Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Witaj! Dziś jest wtorek, 25 lutego 2020
 
MENU GŁÓWNEStatystyki Naszą witrynę przegląda teraz: 1 osoba W sumie odwiedziło nas:
3474109 osób

JAK WYKORZYSTAĆ POTENCJAŁ SUROWCOWY ODPADÓW BUDOWLANYCH I ROZBIÓRKOWYCH

Zapraszamy Państwa do udziału w warsztacie: "Jak wykorzystać potencjał surowcowy odpadów budowlanych i rozbiórkowych: Powtórne wykorzystanie materiałów budowlanych opcja na dziś czy rozwiązanie na przyszłość?", 24 stycznia 2011 w trakcie targów BUDMA 2012 w Poznaniu.

W kontekście zrównoważonego budownictwa jak również ambitnych celów dyrektywy odpadowej, pojawiają się dwa istotne zagadnienia:

  • Czy i w jaki sposób powtórne zastosowanie konstrukcyjnie użytecznych elementów i materiałów budowlanych pozyskanych w efekcie rozbiórek i remontów może przyczynić się do rozwoju zrównoważanego budownictwa?
  • Czy ponowne wykorzystanie używanych materiałów budowlanych zgodnie z ich oryginalnym przeznaczeniem to opcja na dziś czy raczej rozwiązanie na przyszłość?

 

 

Cel i tematyka warsztatów
Celem warsztatów jest dyskusja oraz uzyskanie opinii uczestników na temat następujących zasadniczych kwestii związanych z powtórnym wykorzystaniem w budownictwie konstrukcyjnie użytecznych materiałów i elementów pozyskanych z prac wyburzeniowych i remontowych.

Podstawą do dyskusji będą interesujące wyniki badań przeprowadzonych w 6 krajach członkowskich UE w wymienionym zakresie w ramach projektu finansowanego ze środków 7 Programu Badań i Rozwoju Technologicznego Unii Europejskiej pt. “ Innowacyjne strategie wysokowartościowego odzysku surowców w odpadów budowlanych i rozbiórkowych” – o akronimie IRCOW. projekt realizowany jest przez międzynarodowe konsorcjum wiodących ośrodków naukowych oraz firm budowlanych i wyburzeniowych. Więcej informacji na temat projektu znajduje się na stronie internetowej www.ircow.eu. Ponadto zaprezentowane zostaną dobre praktyki w tym zakresie stosowane obecnie w krajach skandynawskich.

Prelegentami w trakcie warsztatu będą realizatorzy projektu IRCOW z Hiszpanii, Niemiec oraz Szwecji.

Do kogo kierujemy nasze zaproszenie i dlaczego?

Do udziału w warsztacie i dyskusji zapraszamy wszystkich zainteresowanych zagadnieniami związanymi z pozyskiwaniem i ponownym wykorzystaniem materiałów i elementów budowlanych z rozbiórek i remontów a w szczególności:

  • firmy wyburzeniowe i budowlane - Jakie materiały i elementy posiadają potencjał do ich odzysku celem ponownego zastosowania zgodnie z oryginalnym przeznaczeniem?
  • architektów i projektantów wnętrz - Jakie możliwości i wyzwania w zakresie projektowania stwarza wykorzystanie używanych materiałów i elementów budowlanych?
  • Jednostki badawcze i naukowe zajmujące się badaniami w zakresie projektowania materiałów budowlanych oraz gospodarką odpadami - Jakie badania są niezbędne dla wsparcia procesów powtórnego wykorzystania używanych materiałów budowlanych?
  • Ekspertów z zakresu ekoprojektowania - Czy uwzględnienie demontażu już na etapie projektowania może przyczynić się do zwiększenia wykorzystania używanych materiałów budowlanych ?
  • Przedstawicieli administracji i organów kontrolnych - Jakie instrumenty polityczne mogą stymulować stosowanie używanych materiałów i elementów budowlanych?
  • Zarządców budynków i nieruchomości - Czy używane elementy i materiały budowlane mogą znaleźć zastosowanie w pracach budowlanych i remontowych?

 

Jak się zarejestrować?
W celu zgłoszenia udziału proszę wypełnić załączony formularz rejestracyjny, dostępny również na stronie internetowej projektu IRCOW http://www.ircow.eu i odesłać do dnia 15 stycznia 2012. pocztą elektroniczną na adres office@envitech-net.org lub faxem na numer 32 254 1717

Osoby do kontaktu
Izabela Ratman-Kłosinska, Katarzyna Łoskot
Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych
ul. Kossutha 6
40-844 Katowice
tel + 48 32 254 60 31 wew. 243 lub 269
fax + 48 32 254 1717
e-mail: rat@ietu.katowice.pl lub loskot@ietu.katowice.pl

Formularz rejestracyjny oraz ulotka zawierają bardziej szczegółowe informacje o organizowanym warsztacie.

Ważne: Udział w warsztatach jest bezpłatny i nie wymaga zakupu biletu wstępu na Targi BUDMA 2012. Spotkanie prowadzone będzie w j. angielskim, organizatorzy nie zapewniają tłumaczenia. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu zgłoszenia decydować będzie kolejność zgłoszeń.


Pliki do pobrania

WYŚLIJ ZNAJOMEMU
DRUKUJ
STRONA GŁÓWNA