Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Witaj! Dziś jest środa, 26 września 2018
 
MENU GŁÓWNEStatystyki Naszą witrynę przegląda teraz: 4 osoby W sumie odwiedziło nas:
2879066 osób

PLANOWANE ZMIANY PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z UPROSZCZENIEM PROCESU INWESTYCYJNO-BUDOWLANEGO

W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce „Rządowy Proces Legislacyjny” został umieszczony projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego wraz z uzasadnieniem i Oceną Skutków Regulacji (projekt znajduje się w Wykazie Prac Legislacyjnych Rady Ministrów pod nr UD300). W projekcie wprowadzono nową instytucję prawną o nazwie Obszary Zorganizowanego Inwestowania, której podstawowymi elementami są: plan regulacyjny, umowa urbanistyczna oraz zintegrowane pozwolenie na budowę. Projekt wprowadza dość znaczne zmiany w ustawie Prawo budowlane, w tym m.in. w zakresie zawartości projektu budowlanego, który ma się składać z projektu inwestycyjnego i projektu technicznego. Ten pierwszy będzie potrzebny przy uzyskiwaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, a drugi ma być wykorzystywany podczas realizacji obiektu w zakresie konstrukcyjnym i instalacyjnym. Organ nadzoru budowlanego może żądać udostępnienia projektu technicznego na każdym etapie realizacji inwestycji.

Proponowane zmiany pozostają spójne z przygotowywanym projektem Kodeksu urbanistyczno-budowlanego i zadziałać mają jako pilotaż Kodeksu, a nie jako przejściowe rozwiązanie specjalne.

W załączeniu projekt ustawy, której termin społecznych konsultacji mija 6 października br.

 


Galeria


Pliki do pobrania

WYŚLIJ ZNAJOMEMU
DRUKUJ
STRONA GŁÓWNA