Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Witaj! Dziś jest piątek, 23 lutego 2018
 
MENU GŁÓWNEStatystyki Naszą witrynę przegląda teraz: 9 osób W sumie odwiedziło nas:
2655838 osób

PLANOWANE ZMIANY PRZEPISÓW ZWIĄZANYCH Z UPROSZCZENIEM PROCESU INWESTYCYJNO-BUDOWLANEGO

W Biuletynie Informacji Publicznej Rządowego Centrum Legislacji w zakładce „Rządowy Proces Legislacyjny” został umieszczony projekt ustawy o zmianie niektórych ustaw w związku z uproszczeniem procesu inwestycyjno-budowlanego wraz z uzasadnieniem i Oceną Skutków Regulacji  (projekt znajduje się w Wykazie Prac Legislacyjnych Rady Ministrów pod nr UD300). W projekcie wprowadzono nową instytucję prawną o nazwie Obszary Zorganizowanego Inwestowania, której podstawowymi elementami są: plan regulacyjny, umowa urbanistyczna oraz zintegrowane pozwolenie na budowę. Projekt wprowadza dość znaczne zmiany w ustawie Prawo budowlane w w tym m.in. zakresie zawartości projektu budowlanego, który ma się składać z projektu inwestycyjnego i projektu technicznego. Ten pierwszy będzie potrzebny przy uzyskiwaniu decyzji o pozwoleniu na budowę, a drugi ma być  wykorzystywany podczas realizacji obiektu w zakresie konstrukcyjnym i instalacyjnym. Organ nadzoru budowlanego może żądać udostepnienia projektu technicznego na każdym etapie realizacji inwestycji. 

 

Proponowane zmiany pozostają spójne z przygotowywanym projektem Kodeksu urbanistyczno-budowlanego i zadziałać mają jako pilotaż Kodeksu, a nie jako przejściowe rozwiązanie specjalne.

 

W załączeniu projekt ustawy, której termin społecznych konsultacji mija 6 października.Galeria


Pliki do pobrania

WYŚLIJ ZNAJOMEMU
DRUKUJ
STRONA GŁÓWNA