Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Witaj! Dziś jest środa, 27 maja 2020
 
MENU GŁÓWNEStatystyki Naszą witrynę przegląda teraz: 3 osoby W sumie odwiedziło nas:
3586282 osób

PRZED NAMI OBRADY XV OKRĘGOWEGO ZJAZDU DOIIB

W sobotę 16 kwietnia 2016 r. w Hotelu Scandic we Wrocławiu będzie obradował XV Okręgowy Zjazd Sprawozdawczy Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. Podczas ostatniego posiedzenia Rady DOIIB w dniu 17 marca 2016 r. przyjęto sprawozdanie z jej działalności za rok 2015, które będzie przedmiotem dyskusji Delegatów na Zjazd i podstawą udzielenia absolutorium Okręgowej Radzie DOIIB. Podobne sprawozdania z działalności za rok 2015 przygotowały pozostałe organy DOIIB: Okręgowa Komisja Kwalifikacyjna, Okręgowy Sąd Dyscyplinarny, Okręgowy Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej oraz Okręgowa Komisja Rewizyjna. Rada przyjęła projekty uchwał zajazdowych w sprawie regulaminu i porządku obrad, budżetu na rok 2016 oraz uchwał w sprawie kosztów organizacji uroczystych obchodów XV-lecia izby, a także projekt uchwały, zawierającej stanowisko DOIIB w sprawie warunków wykonywania zawodu inżyniera budownictwa.
Jak zwykle obrady zjazdu są okazją do dyskusji nad najważniejszymi sprawami naszego samorządu zawodowego, w tym zagadnieniami związanymi z etyką zawodową, podnoszeniem kwalifikacji zawodowych przez członków samorządu i skutecznością samorządu w kształtowaniu dobrego otoczenia prawnego, w którym wykonuje swój zawód inżynier budownictwa. Duże zainteresowanie i emocje wzbudzają ostatnie prace Krajowej Rady PIIB, mogące skutkować wprowadzeniem rejestrowanego obowiązku podnoszenia kwalifikacji przez członków izby, w tym przez udział w szkoleniach, których niektóre koszty byłyby ponoszone przez ich uczestników. Czeka nas więc kolejny etap poważnej dyskusji nad tym, w jaki sposób członek naszego samorządu ma spełniać ustawowy obowiązek podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych i czy spełnianie tego obowiązku powinno być rejestrowane i egzekwowane przez okręgowe izby. Trzeba też sobie odpowiedzieć na pytanie czy osoba wykonująca zawód zaufania publicznego nie powinna być obdarzona zaufaniem również przez swój samorząd zawodowy w kwestii spełniania swojego ustawowego obowiązku podnoszenia kwalifikacji w sposób inny niż tradycyjne szkolenia.
Trzeba mieć nadzieję, że nasi Delegaci na Okręgowy i Krajowy Zjazd znajdą rozsądne rozwiązania każdego trudnego problemu, tak jak to było przez 14 lat działalności naszego samorządu zawodowego..

Eugeniusz Hotała
Przewodniczący Okręgowej Rady DOIIB


Galeria

WYŚLIJ ZNAJOMEMU
DRUKUJ
STRONA GŁÓWNA