Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.
Witaj! Dziś jest wtorek, 16 lipca 2019
 
MENU GŁÓWNEStatystyki Naszą witrynę przegląda teraz: 4 osoby W sumie odwiedziło nas:
3194870 osób

UROCZYSTE WRĘCZENIE UPRAWNIEŃ BUDOWLANYCH (11.07.2018 R.)

W dniu 11 lipca 2018 r. w hotelu SILVER CONFERENCE CENTER we Wrocławiu odbyła się uroczystość wręczenia uprawnień budowlanych, nadanych w sesji wiosennej 2018r. przez Okręgową Komisję Kwalifikacyjną Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa. 

 

Spośród 268 osób, które w tej sesji złożyły wnioski o nadanie uprawnień budowlanych oraz osób zakwalifikowanych do egzaminu w poprzednich sesjach, do egzaminu pisemnego dopuszczono 355 osób. Do egzaminu pisemnego przystąpiło 274 osoby, z czego 245 osób uzyskało wynik pozytywny i zostało dopuszczonych do egzaminu ustnego. Do egzaminu ustnego przystąpiły 304 osoby, w tym osoby, które zdały egzamin pisemny w bieżącej sesji oraz osoby przystępujące do egzaminu ustnego po raz kolejny. 

 

W wyniku przeprowadzonego egzaminu w sesji wiosennej 2018r. OKK DOIIB nadała 216 uprawnień budowlanych, w tym w poszczególnych specjalnościach wydała następujące liczby decyzji o nadaniu uprawnień: 

- konstrukcyjno-budowlanej – 96 decyzji,

- inżynieryjnej drogowej – 17 decyzji,

- inżynieryjnej mostowej –   5 decyzji,

- instalacyjnej sanitarnej – 42 decyzje,

- instalacyjnej elektrycznej – 36 decyzji,

- inżynieryjnej kolejowej – 13 decyzji,

- instalacyjnej telekomunikacyjnej –   5 decyzji,

- inżynieryjnej hydrotechnicznej –   2 decyzje,

 

Uroczystość wręczenia uprawnień budowlanych poprowadził prof. dr hab. inż. Antoni Szydło – Przewodniczący Okręgowej Komisji Kwalifikacyjnej DOIIB. Podczas tej uroczystości osoby, które uzyskały uprawnienia, złożyły ślubowanie o treści ustalonej przez Krajową Radę PIIB. Ślubowanie, zgodnie z obowiązującym regulaminem, przyjął Zastępca Przewodniczącego Okręgowej Rady DOIIB – mgr inż. Rainer Bulla. Złożył on też wszystkim gratulacje i życzenia zadowolenia z możliwości wykonywania zaszczytnego zawodu inżyniera budownictwa. Informacje o działalności Dolnośląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa (DOIIB) przekazał zebranym przedstawiciel Prezydium Rady DOIIB inż. Marek Kaliński. Decyzje o nadaniu uprawnień budowlanych wręczali:  Przewodniczący OKK DOIIB prof. dr hab. inż. Antoni Szydło oraz Zastępca Przewodniczącego Okręgowej Rady DOIIB mgr inż. Rainer Bulla. Wraz z decyzją o nadaniu uprawnień budowlanych wręczano wszystkim „uprawnionym inżynierom” obowiązujący w PIIB „Kodeks zasad etyki zawodowej członków Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa” oraz drobne upominki. Relacja z uroczystości wręczenia uprawnień budowlanych będzie dostępna w telewizji internetowej TV DOIIB.Galeria

WYŚLIJ ZNAJOMEMU
DRUKUJ
STRONA GŁÓWNA